Ağaç Endüstrisi

Ağaç sektöründe lazerler çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Lazer hizalama cihazları genel olarak tomruk arabalarında, çoklu dilimleme, yan alma makinalarında ve ahşap makara üretim tezgahlarında ağacın kesilmeden önce hassas ve hızlı bir şekilde hizalanması amacıyla kullanılmaktadır. Bu şekilde daha hızlı ve güvenli çalışma koşulları oluşturulup, daha az fire verilerek, maliyetleri azaltma ve zaman tasarrufu sağlanarak katma değer elde edilir.

Çoklu Dilme Makinaları

OEM-LXS ve OEM-LS serisi profesyonel çizgi hizalama lazerleri ile paralel çizgiler oluşturarak dilimleme uygulamalarında minimum fire ve hızlı operasyon sayesinde oluşturacağınız verimli çalışma koşulları ile optimum kazanç elde edebilirsiniz.

Yan Alma Makinaları

Kesim makinası üzerine yerleştirilen OEM-LXS ve OEM-LS serisi çizgi lazer bıçak yoluna hizalanarak kesim operasyonu için referans çizgileri oluşturur. Bu sayede, yanlış ölçülendirmeye bağlı kesim hatalarının önüne geçilerek malzeme kayıpları minimize edebilir, aynı zamanda daha kolay hizalama ile daha hızlı operasyon koşuları elde edilir.

Tomruk İşleme Makinaları

Tomruk üzerine yansıtılan OEM-LM ve OEM-LL serisi maksimal kırmızı ve yeşil çizgi hizalama lazerleri ile tomruk kesim uygulamalarında yüksek hassasiyetle, daha hızlı operasyon ve kusursuz işçilik elde edebilirsiniz.

Ahşap Makara Üretimi

OEM-RS serisi çember lazer, ahşap makara üzerine yansıtılarak kesim için çember şeklinde bir şablon oluşturur. Bu sayede, yüksek hassasiyetle üretim koşulları elde edilir.

Ahşap Kesme Makinası

Tezgah üstü ahşap kesme makinalarında OEM-LXS serisi mini çizgi lazer ile kesim yolunu işaretleyerek hatasız üretim yapılabilir.